עשרת הדיברות להצלחה בתחום הנדל"ן

1. ביטחון עצמי

האם ביטחון עצמי הוא מולד או נרכש?

תינוק שמתחיל לעשות את צעדיו הראשונים, בהתחלה הוא נופל אפילו מקבל מכה בוכה וקם שוב. כבר בגיל הינקות הביטחון העצמי מושפע

מהסביבה מההורים ובשלב מאוחר יותר מהמסגרת החינוכית. לדעתם של פסיכולוגים בטחון עצמי היא תכונה נרכשת שמושפעת מהסביבה

בה אנחנו גדלים. זו בשורה חיובית בעיני, מאחר וגם אם גדלנו בסביבה לא תומכת בסביבה דורסת, הרי שניתן לפעול לשינוי באמצעים חיצוניים כמו:

ספורט, מדיטציות הדרכות עם בעלי מקצוע ועוד.

ביטחון עצמי משפיע ישירות על הצלחה בעסק.

2. ידע

בטח שמעתם יותר מפעם אחת את המשפט "ידע הוא כח" ואכן ככל שיש לנו יותר ידע כך נוכל יותר לעזור ללקוחות שלנו, והשאלה איזה ידע נחוץ לנו? נתחיל בידע בסיסי כמו: סוגי בניה ( בתי קרקע, מגדלים, רבי קומות ועוד..) נסח טאבו, הכרות השכונה והעיר בהם אנחנו עובדים, חוזה מכר, חוזה שכירות, מס שבח, מס רכישה, היטל השבחה, היתר בניה. אין הכוונה שנהפוך לאדריכלים, ליועצי מס או לעורכי דין, הכוונה שתהיה לנו לפחות את ההבנה הבסיסית לכל אחד מהמושגים ולהכרות העיר והשכונה.

3. מיקוד

כמה פעמים קרה לנו שקפצנו מדבר לדבר מפעולה לפעולה, והאמת? אנחנו לא אשמים, מי אשם? המסך! מסך המחשב, מסך הטלפון, מסך הטלביזייה. כדי להיות ממוקדים דבר ראשון נעבוד עם לוח זמנים מתוכנן מראש והכי חשוב לעמוד באותו לוח זמנים ככל שניתן. המשמעות היא שאם למשל הגדרתי בלו"ז שעה של שיחות יוצאות ללקוחות ובדיוק נכנסת שיחה, עדיף לא לענות לה ( אלא אם זה הילד או הגננת )

אם החלטתי שבשעה הקרובה אני יוצרת חומר שיווקי לרשת החברתית, עם תום השעה אני סוגרת את חלון הרשת כדי להמנע מהסחת דעת.

4. לדעת מתי לומר לא

כולנו מכירים את אותם לקוחות "שואבי אנרגיה " אלה לקוחות שיתישו אותנו עד כלות הנשמה, הם יתקשרו בכל שעה וישאלו את כל השאלות האפשריות, ולאחר שהקדשנו להם פי 100 ממה שהקדשנו לכל לקוח אחר, הם יחליטו ש"עדיין לא בשלים לקניה/מכירה" עדיף לזהות אותם מהר ככל שניתן ולשחרר.

5. שגרת אימון

איך הפך מייקל ג'ורדן  להיות שחקן כדורסל הטוב בהסטוריה? הוא התאמן בכל רגע נתון להיות הקלע המצטיין של המשחק ושל הליגה.

גם בספורט וגם בעסקים יש חשיבות גדולה לשגרת אימון. בשיגרת אימון רוכשים מיומנויות בטיפול בלקוחות, אימון מכירות, יצירת לידים, ניהול פגישות ומשא ומתן. אימון מועיל הוא על בסיס יומיומי.

6. השקעה

ראיתם פעם מכונית שנוסעת בלי דלק או בלי חשמל? צמח שגדל בלי מים? כך גם בעסק שלנו. השקעה היא אבן יסוד בהצלחת העסק. השקעה בפרסום, בשיווק, בכח אדם ובלמידה. נניח שהשקענו בקורס מקצועי 10,000 ש"ח וכתוצאה מאותה השקעה, הצלחנו לסגור שתי עסקאות בסכום של 100,000 ש"ח, האם ההשקעה הייתה כדאית? תוך כמה זמן החזרנו לעצמינו את ההשקעה?

7. להיות שונה

אלברט איינשטיין  : אי שפיות לעשות אותו דבר שוב ושוב ולצפות לתוצאות שונות.

לא רק שוב ושוב אותו דבר, אלא גם לעשות בדיוק מה שאחרים עושים. אם כולם עושים פליירים רגילים תעשו תלי דלת, אם כולם מעלים פוסט ברשת החברתית תעלו סרטון, תחשבו מחוץ לקופסה תהיו יצירתיים, תעשו פעולות שאחרים לא עשו או לא חשבו על כך.

8. מודעות לטובת הלקוח

תהיו נדיבים עם מידע ללקוח אל תפחדו שאם תתנו לו מידע הוא ירצה לצרוך את השרות שלכם.

תהיו היועצים של הלקוח, תבררו מה באמת הוא צריך והאם אתם יכולים לתת לו את הפתרון. לדוגמה קונה שפונה אליכם לרכישת נכס תבחנו האם להשלמת הרכישה הוא צריך משכנתא, תפנו אותו ליועץ משכנתאות ורק לאחר שקיבל אישור עקרוני להלוואה תמשיכו איתו את התהליך.

9. תחרותיות

כמו בספורט גם בעסקים גורם התחרותיות מדרבן אותנו. התחרותיות לא חייבת להיות מול קולגות או עמיתים, היא יכולה להיות מול עצמינו.

אם אתמול הצלחתי לתאם 3 פגישות התחרות עם עצמי היא היום לתאם 4 פגישות. אם אתמול נפגשתי עם שני לקוחות היום אפגש עם שלושה

ויהי מה. לא עוזבת את המשרד ולא מפסיקה עד ש……

10. להנות

להנות מהדרך עוד לפני שנהנים מהתוצאות. להנות ממפגש עם לקוחות, משיחות הטלפון, מבניית השיווק העצמי ואפילו מההפסד. כאשר נהנים מהדרך

כשעושים את מה שאוהבים, יודעים להתמודד גם עם כישלונות, ולמי מאיתנו אין או לא היו כישלונות. נפילת עסקה זה חלק מהדרך.

 

 

דילוג לתוכן