ליווי עסקים

השאלה הראשונה המתבקשת היא  מי אני בעסק שלי?

הכח שלי כבעלת עסק הוא קבלת החלטות. בכל הפעולות שאני מחויבת כבעלת עסק עולה השאלה  האם אני עושה זאת בעצמי או שוכרת out sourcing?

אני כבר שומעת את הרחש בקהל, על מה את מדברת? זה עולה כסף ואין לי להשקיע אותו,

אז ככה, אתם רוצים להיות עצמאים כי אבל הראש הוא שכיר, מה המשמעות של להיות עצמאי בואו נבחן: זה אומר לנהל את כל הפעולות הנדרשות לקידום העסק ולקבל החלטות מי מה עושה ומתי?

להתייעץ, אם אתם נמצאים בארגון נטוורקינג למשל,הרי שיש הרבה בעלי מקצוע מעולים,כדאי להתיעץ, לעשות סיור מוחות, ובסופו של דבר תקבלו את ההחלטה אבל קבלו החלטה ותיישמו.

עסק בתחילת הדרך נמצא בקושי תזרימי ולכן מי מכם שנמצא בתחילת הדרך צריך לעשות הכל לבד, זה אומר לתכנן את היום ולהקצות זמן לכל פעולה, כאשר מגיעים לנקודת איזון אפשר להתחיל ולחשוב על גיוס עוזרים ואז השאלה האם לגייס עובד שכיר או פרילנסר לכל אחד יתרונות וחסרונות

מה ההבדל בין שכיר ועצמאי תעצרו ותבדקו האם בכלל מתאים לכם להיות עצמאים זה נכון  לכל שלב שאתם נמצאים בעסק   מאוד קוסם להיות עצמאי ויחד עם זאת  הכרחי להבין מה המשמעות

קיים פער  בין הרצוי ובין המצוי בין הרצון להיות עצמאי (הדברים הקטנים שעושים את ההבדל).

אחת הבעיות הכי מאתגרות אצל עצמאים זה הגשת הצעת מחיר.

אם כבר מדברים על הצעת מחיר  מה אתם מרגישים כשלקוח מבקש לקבל הצעת מחיר?

רצים כל הזמן להשיג עוד ועוד לקוחות אך לא מטפלים נכון בלקוחות הקיימים.

כמה בעיות בניהול עסק:

 

  1. חוסר במיקוד – כשאני שואלת בעלי עסקים מי הם הלקוחות הטובים לכם?

התשובה : כולם, כמה שיותר, וזו טעות ראשונה, תפסת מרובה לא תפסת. כאשר לא מגדירים מראש מי קהל המטרה  גם השיווק לא ממוקד כי לכל קהל יש את השפה שלו גברים ונשים מדברים בשפות שונות גברים ונשים בעלי צרכים שונים סדרי עדיפויות שונים בלי להיות מגדרים מי שמבשל בבית רוצה מטבח גדול  ואולי חדר שינה קטן  גם בקרב מין מסוים יש הבדלי גיל אשה בת 30 מדברת בשפה שונה מבת 50 ולכן המסר צריך להיות שונה  אם ניקח לדוגמה זוג בני 60 שרוצים לשנות מגורים יתכן וקונים מבלי למכור את הבית כי הם כבר מבוססים, הבית שיקנו יהיה  עם מפלס אחד חניה ומעלית ( במקרה של קומות) קרוב למרכז העיר  אזור ארוח גדול כך שכל מי שעוסק בנדלן מתווכים מעצבי פנים  קבלנים שיפוצניקים  שמעוניניים בקהל הזה  הפניה צריכה להיות בהתאם.

היום כאשר הילדים עזבו את הבית הגיע הזמן שתדאגו לרווחתכם  מגורים קרוב למקומות בילוי  תחבורה ציבורית מרכז קניות וכו'  סלון ופינת אוכל שיוכלו לארח 20 איש בחגים ובימי שישי בערב,

 

  1. טיפול נכון בפניות שכבר הגיעו

נתקלתי לא אחת במקרים של בעלי עסקים  שפניתי אליהם כלקוחה ולא חזרו אלי בזמן סביר מהו זמן סביר? אם אני משאירה הודעה בכל אמצעי תקשורת לחזור מידית או תוך כמה שעות אם אין באפשרותי לחזור לדאוג שמישהו יחזור אולי שרות הודעות או מזכירה מרחוק או מזכירה בעסק או מנהלת קשרי לקוחות לא חשוב מי העיקר לחזור.

לצורך קידום הספר שלי  פניתי לקד"צ שקיבלתי עליה המלצה, התקשרתי אליה, היתה שיחה מאוד נעימה והיא אמרה לי שעד סוף השבוע תשלח לי הצעת מחיר מסודרת, ביום ראשון התקשרתי ושאלתי מה קורה עם ההצעה, כלומר נתתי הזדמנות נוספת, התשובה הייתה אוי אני מצטערת את צודקת עד יום שלישי בבקר אשלח לך את ההצעה.

ביום רביעי בבקר פניתי למישהי אחרת והתחלתי את התהליך מההתחלה.

כעבור שבוע נדהמתי לגלות במייל שלי הצעה מהראשונה, שלחתי לה הודעה  שאני מצטערת אך סגרתי עם מישהי אחרת.

 

כאשר אני מלווה עסק בתחום הנדל"ן בשלב הראשון אני עורכת תשאול בכל הפרמטרים כולל:

מי הם הלקוחות? כיצד מגיעים אליהם? האם בעל העסק מנהל נכון את זמנו? את תזרים המזומנים? את השיווק? קשר עם ספקים? בנקים? פרסום?

רק לאחר התשאול אני מאתרת את החוליה החלשה בעסק ומטפלת בה יחד עם בעל העסק,

כל ההחלטות הן בשיתוף מלא ובהחלטות משותפות כמובן תוך כדי המלצות שלי.

כשעובדים נכון קיים איזון כלכלי בעסק מה שמביא לחופש כלכלי ולעצמאות כלכלית

דילוג לתוכן